Vítězství, vítězství, vítězství, vítězství, ...

V uplynulých dnech zářili „aiskoví“ atleti, cyklisté, golfisté, judisté, plavci, střelci, tenisté, triatlonisté, ..., i trenéři :-)

Zatímco tenistka Karolína Plíšková se triumfem v Římu stala světovou dvojkou, mimořádnými výkony se blýskli také členové AIS PK, a to ve většině sportů... Přesněji řečeno ve všech odvětvích, která jsou v Akademii zastoupená více než dvěma sportovci, a v několika menších. Shrňme si aspoň stručně příběhy, které jejich hlavním aktérům utkví v dlouhodobé paměti. Vezměme to třeba abecedně...

Atletika

Přímo v Plzni se třetí květnovou sobotu konalo první kolo extraligy mužů a žen. Zúčastnilo se ho všech sedm AIS-borců. Barbara Píchalová, Linda Suchá a Tereza Schejbalová měly podíl na celkové výhře domácího AK Škoda, chlapci se zase předvedli individuálně...

Jakub Davidík na půlce vydřel třetí místo, zlepšil si osobák a kvalifikoval se na olympijské hry mládeže a ME do 20 let. Na juniorský šampionát starého kontinentu se podívá i Filip Ličman, který se na „čtvrtce“ překážek časem 51,91 s dostal na druhé místo evropských tabulek. Michal Forejt porazil svoje dvojče Jakuba v disku i kouli a oba připsali na plzeňské konto dost bodů. Více zde

Cyklistika

Kristýna Burlová suverénně vyhrála silniční závod juniorek na českém poháru v Kroměříži, kadetka Simona Spěšná tam tentokrát byla druhá, stejně tak mladší žák Petr Zeman, kadet Štěpán Krula se ve spurtu neprosadil. Více zde

Golf

Snad nejvýraznější story... V Praze-Zbraslavi se hrál druhý díl Raiffeisen Czech Golf Amateur Tour. Po dvou kolech tohoto turnaje dospělých vedl především díky nevídanému nedělnímu výkonu (68 ran) Dan Hlaváček, ovšem v pondělí se z celkového prvenství radoval Kryštof Strýček... A aby toho nebylo málo, jeho trenér Ondřej Lieser se ve stejný den stal otcem! Dan podtrhl úspěch Západočechů třetí příčkou, Lukáš Janda neprošel cuttem. Více zde

Judo

Polské město Bielsko-Biala hostilo evropský pohár dorostenců. Neztratila se tam ani Pavlína Marešová, ba naopak... Dvě výhry a dvě prohry, které znamenaly deváté místo, jsou pro ni cenným výsledkem. Více zde

Plavání

Mezi dospělými se na VC Pardubic v rámci druhého kola českého poháru (ČP) v konkurenci mnoha zahraničních závodníků prosadili plavci. Veronika Tondrová byla pátá a šestá, Izabela Zekuciová dvakrát devátá a Tomáš Chocholatý, jemuž se dařilo už o dva týdny dříve v Osvětimi, rovněž devátý.

V rámci závodů proběhlo vyhlášení ČP za rok 2018. Veronika Tondrová se stala nejlepší juniorkou a skončila celkově pátá, Izabela Zekuciová byla v OPEN kategorii šestá. Více zde

Rychlostní kanoistika

Denisa Řáhová měla už předchozí víkend velké závody v Račicích a prohrávala jenom s o deset let starší Janou Ježovou – ať už to byly tratě 200, 500 a 5000 m kategorie C1, nebo 500 m C2, kde tedy prohrála i s o jedenáct let starší Eliškou Jandovou, abychom byli úplně přesní :-) Více zde

Slalom na divoké vodě

Antonie Galušková potvrdila svoje kvality na významných závodech v Roudnici nad Labem: v sobotu dojela druhá a v neděli třetí. Více zde a zde

Sportovní střelba

V druhém kole ČP byla nejblíže medailovému umístění pistolářka Anna Kužvartová, která ve vzduchové pistoli postoupila do finálové soutěže a tam obsadila čtvrté místo. Dále se do finálových soutěží ve střelbě z malorážné pušky dvakrát kvalifikovala Sabina Thurnwaldová, avšak vzhledem k maturitní přípravě se jich nezúčastnila. A tak bylo na závěr – v neděli – v doprovodné třípolohové soutěži dorostenek nejcennější umístění Veroniky Blažíčkové, která výkonem 555 bodů obsadila druhé místo ve střelbě z malorážné pušky.

Stolní tenis

V létě sice Helena Sommerová odejde studovat do Prahy, ale teď nemůžeme opomenout její nedávné účinkování ve španělském městečku Platja d'Aro na turnaji zařazeném do světového okruhu... Ve dvouhře kadetek tam totiž došla až do finále! Více zde a zde

Tenis

Plzeň hostila západočeský přebor dorostenců a z celkového prvenství se radovaly jak Klára Nováková ve dvouhře, tak i Kateřina Gygalová ve čtyřhře. Více zde

Triatlon

Pavlína Vargová vyhrála Hus Muž Cross Duatlon v Prachaticích (ženy) a dorostenka Barbora Stupková zase závod v německém Weidenu. Více zde a zde