Plavci získali na MČR 26 medailí

Tomáš Chocholatý, Nicole Harmašová, Eliška Vokatá a Lukáš Tauchman ukázali konkurenci chodidla.

Plavci PK Slávia VŠ Plzeň, kteří jsou zároveň členy AIS PK, byli na domácím zimním mistrovství republiky v krátkém bazénu velice úspěšní. Vybojovali 10 zlatých, 10 stříbrných a 6 bronzových medailí. Jejich soupeři tak ve vodě mohli sledovat hlavně jejich chodidla :-)

Tomáš Chocholatý vyhrál mezi juniory závody na 400, 800 a 1500 metrů volným způsobem (VZ) a 200 m motýlek (M), k tomu přidal 2. místo na 200 VZ a 400 polohově (O). V kategorii dospělých byl druhý na 400, 800 i 1500 VZ a 3. na 400 O.

Nicole Harmašová mezi juniorkami zvítězila na 100, 200 i 400 VZ a 200 O, stříbrná byla na 100 i 200 prsa (P) a 100 M. V kategorii dospělých byla druhá na 200 O a třetí na 100 i 200 P.

Eliška Vokatá s Lukášem Tauchmanem jsou mladší, takže ti logicky sbírali cenné kovy v juniorech. Eliška má zlato ze 100 M i VZ, stříbro z 50 M a 200 O a bronz z 50 VZ. Lukáš do klubové sbírky přidal bronzovou medaili z 200 M.

A teď pozor! Těchto 26 medailí je individuálních, ale nesmíme zapomenout na štafety, které jsou vizitkou nejlepších týmů. Eliška přispěla ke zlatu žen 4 x 50 VZ a spolu s Nicole pomohly ženám ke stříbru na 4 x 50 O a juniorkám ke zlatu na 400 x 50 VZ. Tomáš se podílel na stříbru 4 x 50 VZ a bronzu 4 x 50 O.

Gratulace patří nejen těmto čtyřem sběratelům cenných kovů, ale i trenérům Lukášovi Luhovému s Patrikem Davídkem a Sportovnímu gymnáziu Plzeň, našemu věrnému partnerovi.