Plavci navzdory koroně na bedně v cizině

„Je to na bednu,“ říkají sportovci v současné době. Na jinou bednu to v Maďarsku a Polsku dotáhli „naši“ plavci.

Mají zavřené bazény, ale soustředění v zahraničí jim nikdo zakázat nemohl... a teď z toho těží. Nicole Harmašová, Tomáš Chocholatý a Veronika Tondrová se zaskvěli na závodech v Budapešti a Osvětimi.

Začněme od nejstarší: Veronika vybojovala v Polsku tři třetí místa, a to na 50, 200 a 400 metrů volným způsobem.

Tomáš plaval v Maďarsku v rámci trojutkání CZE-HUN-SVK a procpal se na stupně vítězů hned na pěti kraulařských tratích (400 a 800 m stříbro, 50, 200 a 1500 bronz).

Nicole je ve starší kategorii a ta byla mimo zmíněné klání, zato si zlepšila osobní rekordy na 100 prsa (1:16,58), 100 volný způsob (1:00,82) a na 200 polohový závod (2:24,00).

„Šlo o to si zaplavat na kvalitně obsazených závodech – možná posledních v tomto kalendářním roce. Celkově čeští junioři obsadili 2. místo za domácím Maďarskem," shrnul to šéftrenér PK Slávia Plzeň Lukáš Luhový.