Martin Kočandrle se ve světě neztratil

Světové velmoci v klasickém lyžování... a hned za nimi kluk z Plzně – tak vypadalo mistrovství světa juniorů.

Ve finském Vuokatti se uskutečnil světový šampionát juniorů v klasickém lyžování. Martin Kočandrle ze Sport Clubu Plzeň při svojí světové premiéře rozhodně nezklamal. Vždyť před ním byli jenom borci z lyžařsky nejvyspělejších zemí, kde není nouze o sníh nebo pořádné hory...

A teď už dejme slovo Martinovi:

Sprint klasicky jsem vynechal.

Kvůli nepříznivým mrazům se 10 km skatem s intervalovým startem o den posunula. Do tohoto závodu jsem si věřil nejvíce. Chtěl jsem zajet co nejlepší výsledek, ale sám jsem nevěděl, na jakou příčku mám. Celkově jsem byl 41.

Další závod pro mě byla štafeta 4 x 5 km. Rozjížděl jsem ji klasicky. Po lehké kolizi jsem neudržel skupinu a závod se mi jel celkově hůře. Skončili jsme 13.

Poslední závod byla 30 km klasicky s hromadným startem. Vstupoval jsem do něho trochu s nejistotou, protože jsem třicítku ještě nejel. Ale stejně ve mně převládala jistá natěšenost. Dal jsem si za cíl dojet do 40. místa, což se mi povedlo. Dojel jsem 35.