Členové AIS PK jsou hodně vidět i ve světě

Na konci května se zadařilo atletům, cyklistům, tenistům, triatlonistům, ..., prostě máme parádní sportovní jaro :-)

Tenis
Jonáš Forejtek (na fotce) vyhrál prestižní juniorský turnaj kategorie A v Milánu. Student SG ztratil v prvních dvou kolech dva sety a v dalších čtyřech už byl suverénní. Získal svůj druhý letošní titul mezi juniory. Více zde
Jeho sestra Eliška, Kateřina Gygalová, Klára Nováková a Lukáš Janoušek hráli za plzeňskou Slavii, resp. za Klatovy, soutěže družstev od starších žáků až po dospělé a většinou úspěšně.

Stolní tenis
v jednom z nejsevernějších polských měst – Vladislavovu – se představili Helena Sommerová s Ondřejem Květonem a oba na Polish Junior & Cadet Open v rámci světového okruhu potvrdili svoje kvality, když aspoň jednou zvítězili. Helena se dostala (i ve čtyřhře) do třetího kola a Ondřej do druhého. Více zde

Cyklistika
Zatímco stolní tenisté se potili pár set metrů od Baltského moře, Petr Kelemen makal na jihu Francie na úpatí Pyrenejí. V úvodní etapě čtyřdenního závodu U23 Ronde de l’Isard dokonce dospurtoval čtvrtý, celkově pak skončil 84. Více zde
Kristýna Burlová mezi juniorkami a Simona Spěšná mezi kadetkami pak ovládly dráhařské klání na 500 + 1 kolo v Brně.

Judo
Judisté soutěžili v rámci českého poháru „svých“ kategorií. Na medailové posty se prosadila mezi dorostenkami v Novém Bydžově Pavlína Marešová – 3. místo v hmotnostní kategorii do 57 kg – a o pár desítek kilometrů „vedle“ – v Jičíně – uspěl mezi muži Zdeněk Mrázek. Také on vybojoval bronz, a to ve váze do 66 kg.

Triatlon
V Brně se uskutečnila i Superprestige triatlonistů a Filip Matějovič vybojoval v kategorii dorostenců šesté místo, přičemž o dvě příčky si polepšil třetím nejlepším během. Více zde

Atletika
Atleti úspěšně pokračovali v rozběhlé sezóně sobotním mistrovstvím Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje jednotlivců, konaném v Písku.
Filip Ličman se představil na nejkratších sprintérských tratích a mezi muži skončil v obou případech neporažen. Dosáhl výborných časů – 100 m 10,82s; 200 m 21,72 s.
Půlkař Jakub Davidík testoval svou formu na poloviční trati – 400 m – a nenašel mezi muži konkurenta. Jeho vítězný výkon měl hodnotu 49,18 s.
Linda Suchá šetřila svou odrazovou nohu a místo své parádní disciplíny, skoku dalekého, se představila na stovce s překážkami (2. místo – 14,90 s), ve výškařském sektoru (1. místo – 173 cm) a na dvoustovce (4. místo – 25,33 s).
Tyčkařka Tereza Schejbalová prokázala svou všestrannost vítězstvím na čtvrtce s překážkami (64,71 s).
Barbara Píchalová si z města na Otavě odvezla dvě překážkářská stříbra (100 m př. 14,07 s a 300 m př. 44,41 s). Více zde

Slalom na divoké vodě
V konkurenci šesti desítek žen při závodech na domácí trati v Sušici excelovaly sestry Galuškovy. Antonii porazila jenom starší Karolína a nejmladší Bára byla třetí. Více zde