Atleti sbírali medaile... a nejen oni

Halové mistrovství České republiky juniorů a dorostu si členové AIS PK užili dosyta.

Ostravská hala hostila o třetím únorovém víkendu národní šampionát mladých atletů. Zlaté medaile získali dorostenec Jan Škarban (na fotce) v běhu na 3000 metrů (8:53,60 – suverénně), junior Štěpán Trávníček na 800 m (1:56,22) a dorostenec Jonáš Fleisig s Jakubem Peterkou ve štafetě na 4 x 200 m juniorů (rekord mistrovství 1:28,24).

Dorostenka Viktorie Jánská získala hned tři medaile, i když její štafeta byla diskvalifikovaná; stříbro vybojovala v dálce (5,85) a na 60 m překážek (8,58), bronz na 200 m (25,05). Jiná dorostenka Kateřina Čermáková byla třetí v dálce (rovněž 5,85) a druhá na 4 x 200 m juniorek (1:42,48).

Třetí dorostenka Tereza Záhořová byla druhá na 60 m (7,70), Jakub Peterka přidal bronz v dálce (708 cm) a dorostenec Pavel Froněk ve výšce (187). Nastaly i kuriózní situace, například když se z dvaceti dorostenek probojovaly do finále dvoustovky Viki, Terka a Katka :-)

Samostatný odstavec si zaslouží triatlonistka Kristýna Dvořáková, která vyhrála závod v běhu na 3000 metrů dorostenek (10:36,05) a přidala třetí místo na patnáctistovce (4:47,11).

Většina medailistů hájí barvy AK Škoda Plzeň (a chodí na plzeňské sportovní gymnázium), Katka závodila ještě za TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, Štěpán s Terkou jsou vycházejícími hvězdami TJ Baník Stříbro a Pavel Froněk je věrný AC Domažlice.